Imanap Budapesten

Vértanú sorsú papokért

 

A Szenttéavatási Kongregációnál két magyarországi vértanúper van folyamatban: a ciszterci novícius és szombathelyi egyházmegyés pap, Brenner János, valamint hét ferences szerzetes pap ügye. A kivizsgálás időszakának igen fontos része, hogy tiszteletük egyre inkább elmélyüljön a magyar hívek körében.

 

A Szombathelyi egyházmegye, a magyarországi ferencesek és a Zirci Ciszterci Apátság elhatározta, hogy közösen megszervezik a vértanú sorsú papok napját. Az esemény időpontja március 8. (szombat), helye a budai ciszterci Szent Imre Gimnázium és -templom (Budapest XI., Villányi út 25–27).

Meghívó

Bíró László püspök, az MKPK családreferens püspöke szeretettel hívja a paptestvéreket az április 29-én, 10 órakor kezdődő Tavaszi Családpasztorációs Papi Találkozóra az MKPK irodaházába (Budapest, Városligeti fasor 42.).

Nagyvilág

Száz lelkipásztor kísérte az olimpikonokat

 

Az öt világvallás több mint száz lelkipásztora állt a sportolók és a szurkolók rendelkezésére február 7. és 23. között Szocsiban, a téli olimpiai versenyek idején. Szolgálatukat a március 7-től 16-ig tartó paralimpiai játékok alatt is ellátják abban a három vallásközi központban, amelyeket kifejezetten erre a célra alakítottak ki. A katolikusok az 1997 óta létező plébániaépületben vehetnek igénybe lelkipásztori támogatást. (KAP)

Másodosztályú keresztények?

Marx bíboros megfontolásai az újraházasodott elváltakról

 

Reinhard Marx münchen–freisingi bíboros érsek február 11-én adott nyilatkozatában úgy fogalmazott, hogy véleménye szerint át kellene gondolni a katolikus szexuális erkölcsre vonatkozó egyházi tanítást. Úgy véli, hogy az egyháznak némely kérdésben, mint például a fogamzás-megelőzés témájában, nem kellene túlságosan belemennie a részletekbe.

Álarcok tárlata

Farsangi kiállítás a budapesti Ward-iskolában

A Budapesti Ward Mária Általános Iskola és Gimnázium Itt a farsang, áll a bál! címmel óvodásoknak hirdetett rajzpályázatot, amelyre álarcokat, maszkokat vártak a gyerekektől. Budapestről és környékéről közel négyszáz mű érkezett, amelyeket három kategóriában értékelt a zsűri.

Emlék a kántorképzőből

Az Olvasó írja

 

A vasárnapi szentmise előtt nagy-nagy örömmel olvastam az Új Ember február 2-i lapszámában a kismarosi nővérekről, s közöttük Horváth Olgáról, akivel harminc évvel ezelőtt együtt jártunk Székesfehérváron a kántorképzőbe. Kedves, jólelkű, segítőkész, sok jóval megáldott lány. A négyéves kántorképzőre szívesen gondolok vissza.

Visszatérni oda, ahonnan nem lehet elszakadni

Könyvespolcra

 

Bíró László püspök Rendelkezésre állok című könyvéről

 

Zsúfolásig megtelt a belvárosi plébánia közösségi terme Szekszárdon, február 8-án. Bíró László püspök, a város szülötte mutatta be Rendelkezésre állok című, a Szent István Társulat gondozásában megjelent könyvét. Az életrajzi indíttatású kötet a tábori püspök eddigi életútjának végigkísérése mellett az egyes eseményekhez kapcsolódva tanúságát adja annak, hogyan lehet a változó történelmi korokban hűnek maradni a hagyományokhoz és a hithez. Bíró püspök megindító szavakkal emlékezik arra a paraszti világra, amelyben nevelkedett, amely megtartó erőt jelentett számára – s ma is kíséri életét. Szekszárd Alsó utcáról – szűkebb pátriájáról – így vall: „A közösségben mindenkinek megvolt a maga helye, tennivalója, ott nem lehetett névtelenül meglapulni; az ember megtanult adni és kapni, segíteni és a segítséget elfogadni. A közös munkának nemcsak az lett az eredménye, hogy csűrbe került a gabona, hordóba a must, hanem közösségi, az összetartozást erősítő alkalmak voltak ezek, amikor nemcsak a tennivalót osztották meg egymással, hanem a jól végzett munka örömét is. Ezek a szinte rituális események lehetőséget adtak a találkozásra és a megbékélésre is. Ezáltal erősödött a család és a rokonság egysége, elmélyült az egymásra, a másik életére való odafigyelés.”