Könyvespolcra
Bíró László püspök Rendelkezésre állok című könyvéről
Zsúfolásig megtelt a belvárosi plébánia közösségi terme Szekszárdon, február 8-án. Bíró László püspök, a város szülötte mutatta be Rendelkezésre állok című, a Szent István Társulat gondozásában megjelent könyvét. Az életrajzi indíttatású kötet a tábori püspök eddigi életútjának végigkísérése mellett az egyes eseményekhez kapcsolódva tanúságát adja annak, hogyan lehet a változó történelmi korokban hűnek maradni a hagyományokhoz és a hithez. Bíró püspök megindító szavakkal emlékezik arra a paraszti világra, amelyben nevelkedett, amely megtartó erőt jelentett számára – s ma is kíséri életét. Szekszárd Alsó utcáról – szűkebb pátriájáról – így vall: „A közösségben mindenkinek megvolt a maga helye, tennivalója, ott nem lehetett névtelenül meglapulni; az ember megtanult adni és kapni, segíteni és a segítséget elfogadni. A közös munkának nemcsak az lett az eredménye, hogy csűrbe került a gabona, hordóba a must, hanem közösségi, az összetartozást erősítő alkalmak voltak ezek, amikor nemcsak a tennivalót osztották meg egymással, hanem a jól végzett munka örömét is. Ezek a szinte rituális események lehetőséget adtak a találkozásra és a megbékélésre is. Ezáltal erősödött a család és a rokonság egysége, elmélyült az egymásra, a másik életére való odafigyelés.”