Ha mi tisztulunk, a világ is tisztulni fog

Úrjelenés ünnepén, január 6-án Kocsis Fülöp hajdúdorogi érsek-metropolita vezetésével gyűltek össze szent liturgiára a görögkatolikus hívek a budai Szent Flórián-templomban. A szertartást követően vízszentelésre került sor a Dunánál a főpásztor vezetésével.

Lezárult az Asztrik-év Kalocsán

A kalocsai Nagyboldogasszony-főszékesegyházban január 6-án ünnepi szentmisében adtak hálát a Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegye Asztrik-évéért. A szentmise főcelebránsa Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti érsek volt, a szentbeszédet Antal Géza pécsváradi apát, plébános mondta.