Az építész neve még Kőbányán sem igazán ismert, pedig a városrész rengeteget köszönhet neki. Egy nürnbergi család ötödik gyermekeként látta meg a napvilágot, és kezdettől fogva kőművesnek készült. A századfordulón a gyakori pesti építkezések között őgyelgett, figyelte a mesterek munkáit a megálmodott Nagykörúton. Tehetségének és becsvágyának köszönhetően már tizenkilenc évesen munkavezető lett. 1903-ban kezdett önálló vállalkozásba. Hévízen három, ma is üzemelő termálkutat fúratott, majd ezekhez kapcsolódva felépített egy nyolcvanszobás gyógyszállót. Európai tapasztalatgyűjtő körútjáról hazatérve Kőbányán laktanyákat, gyárakat épített.
1913 februárjában kezdett bele gigantikus vállalkozásába, elnyerve a Fővárosi Sörgyár építésének jogát. Az elkészült épületben a gyártás 1924. március 15-én indult meg. Sorg Antal cége ekkoriban négyezer embert foglalkoztatott, és téglagyárával, asztalos-, lakatos-, üvegező-, festő- és mázolóműhelyeivel minden igényt ki tudott elégíteni. A különböző gyárépületek, lakóházak, villák és templomok építése mellett a részvénytársaság állami megbízásokat is elnyert. Sorg vállalata építette például a gödöllői HÉV vonalát, a soroksári, szentendrei és budafoki villamosremízeket vagy a Margit-szigeti uszodát, de a Krisztina körúti postaszékház ajtóinak elkészítése, illetve a martonvásári Brunszvik-kastély felújítása is az ő nevéhez fűződik.
Az építész kiváló emberi tulajdonságait igazolja az az anekdota, amelyet a piliscsabai református templomot építtető Nagybaczoni Nagy Vilmos vezérezredes hagyományozott az utókorra: „Amikor azt kérdeztem tőle: – Mivel tartozom? –, ő kérdéssel válaszolt: – Mennyi pénzetek van? Amikor azt mondtam: – 12 000 pengőnk van, így felelt: – Azt nem adhatjátok nekem, hiszen az egyháznak még lesznek más költségei is. Ideadtok nekem 8000 pengőt.”
A Ferenc József-érdemrenddel és kormányfőtanácsosi címmel is kitüntetett Sorg egyszerűen, minden pompát nélkülözve élt Gergely utcai lakásában. 1946-ban vagyonát és gyárát államosították, és földönfutóvá lett. Egy alkalmazottja fogadta be, abban az épületben, amelyet ő építtetett munkásainak. Egy szál ballonkabátja maradt, amelyben munkába járt.
A gyönyörűen kialakított, szecessziós ajtókkal és tapétával büszkélkedő plébánián jelenleg a második nagy átalakítás zajlik, számolt be lapunknak Balogh Attila plébános. A munkálatoknak köszönhetően mintegy kétszáz négyzetméterrel megnő majd a közösségi rendezvények céljára használható tér, és gazdaságosabb lesz az épület üzemeltetése is. A Szent László-plébániának szüksége is van nagyobb helyiségekre, hiszen virágzó közösségi élet jellemzi. Jól működik a nyugdíjasklub, két felnőtt hittancsoport is van, sok fiatal pár jár a jegyesoktatásra, szeptemberben indult el a házasklub, és mindemellett három kórus is kapcsolódik az egyházközséghez.
A nyári időszakban is gazdag program várja a híveket: már harmadik éve szerveznek vízitúrát a fiataloknak, az idén családos tábort is terveznek, és a plébánia – az önkormányzat támogatásával – a tanév végétől augusztus 20-áig napközis tábort is üzemeltet.
A Lechner Ödön tervezte, csodaszép Zsolnay-kerámiákkal kirakott Szent László-templom két éve szinte egész nap látogatható. Hétfőtől szombatig 8 és 12, illetve 15 és 19 óra között van nyitva, vasárnap pedig reggel 8-tól a 18 órás szentmise végéig tekinthető meg.