Reményt adó ember

Nyolc évet töltött magánzárkában. Innen kikerülve – még közel tizenkét éven át – új lehetőségek nyíltak meg előtte: pasztorálhatta, vigasztalhatta börtöntársait. A romániai Kisiratoson, a templomkertben, a kereszt felmagasztalásának ünnepén szobrot avattak a hős lelkű jezsuitának. Ekkor mondta róla egy paptársa:

„A börtönévek alatt Godó atya azonosult sorstársaival. Többen megtértek, sokan tapasztalhatták meg rajta keresztül a Gondviselés szeretetét. Mikor letelt a végtelennek tűnő büntetés ideje, abszurdnak tűnő kéréssel fordult fogva tartóihoz: szeretett volna élete végéig a börtönben osztozni az elítéltek sorsában, és krisztusi vigasztalással, szentségekkel és imával szolgálni őket. Őrültnek titulálták, és szinte kidobták a börtönből. Ezután immár szabadlábon hirdethette az örömhírt.” A mi népünk élete az istenhit. Ha elszakítanak bennünket az Istentől, halálra vagyunk ítélve. Ezt hangsúlyoztam mindig” – vallotta önéletrajzában. A szülőfalu, Kisiratos polgármestere bejelentette, a település önkormányzatának döntése alapján az új tanévben iskolájuk felveszi Godó Mihály atya nevét.

Szólj hozzá!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Magyar Kurír - Új Ember
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.