Nézzétek a mezők liliomait!

A felnőttek és – korosztályonként – a gyermekek programjai a remény témáját járták körül. „Az embernek minden komoly és jó cselekedete megvalósuló remény. Először abban az értelemben, hogy a tetteinkkel próbáljuk megvalósítani kisebb-nagyobb reményeinket. Erőfeszítésünkkel próbálunk hozzájárulni ahhoz, hogy a világ egy kicsit fényesebb és emberibb legyen, s hogy ajtók nyíljanak a jövő felé” – írja XVI. Benedek pápa a Spe salvi kezdetű enciklikájában. A kisiskolásokat – „Ha jó a hajó” – tíz kikötőn át tartó utazásra hívták. Kézműves játékok, akadálypályák, makettkészítés és sok beszélgetés vitte előre a hajót. Az egyház hajóját, melynek horgonya a mennyben van – tudhatták meg a kicsik a menet közbeni hittan magyarázatokon. Miközben az ötödikes-hatodikos fiúkra egész napos fociküzdelem várt (a Don Bosco iskolások győztek), valamint sok kamasz segített a Kiló Akcióban (tárgyi adományok gyűjtése bevásárlóhelyeken); addig a nagyobbacska lányok teaházban ténykedtek. A Pure Fashion (www.purefashion.hu ) „Tiszta szív, Tiszta divat, Tiszta remény” missziójára készülést már több hónapja elkezdték. A smink, a frizura, az öltözék, a kiegészítők próbálgatásával elsajátíthatják, hogyan tudják jobban elfogadni saját adottságaikat, külsejüket. Megmutatják kívül is, ami belül a szívben van. A szülők imádságokon, előadásokon vettek részt, melyeket Blanckenstein Miklós, valamint a Regnum Christi mozgalmat lelkileg irányító Legio Christi rend szerzetesei – Sylvester Heereman, Lawrence Merta – tartottak. Morvai Krisztina büntetőjogász vendégelőadó az emberi méltóság fontosságáról beszélt. A keresztény emberkép minden jó akaratú emberhez szól: felelősséggel tartozunk a teremtett világért. Minden egyes ember sajátos küldetéssel jön a világba, a társadalomba, a közösségbe, a családba. Az államnak szilárd értékrendje kell legyen: az ember vele született méltóságát mindig tiszteletben tartja. Amikor nem a pénz, a megtérülés, a gazdaságosság a legfőbb érv, hanem a közjó, amelyben az állam az emberek küldetésének kibontakozását segíti elő hol visszahúzódással, hol aktív támogatással. Közösségi lények vagyunk: szeretni nem lehet egyedül. A falu, az iskola az apáról fiúra öröklődő tudás és hivatás öröme, a hazaszeretet. A hazai termelők – szomszédunk – segítése, szolidaritás a termőföld, a természet védelme mind a keresztényi feladatunk – a jövőképünk miatt is. Hogy senki ne érezze magát fölöslegesnek; hogy legyen életerős fiatalságunk. Hogy sokkal többen tudjanak önálló véleményt alkotni, s azért kiállni – tisztelve a másikat.

Az apostoli munka különböző bemutatkozásai (Familia-csoportok, Vándor Evangélium körök); tanúságtételek (Derzsi György és Arany Tamás színészek, Csízy házaspár, Gável András zenész); színi előadás; koncertek (Borka Band; ChickenFly) zajlottak a három napon, míg a kápolnában folyamatos szentségimádásban papi, szerzetesi hivatásokért lehetett fohászkodni, a szentmisékben pedig fölajánlani. A zárónapi Spe salvi című tanításban Lawrence atya a remény és a szenvedés közti kapcsolatra hívta fel a figyelmet. Ma sokan nem képesek az örökkévalóságban hinni. Nem értik, unalmasnak képzelik. A szórakozások elvonják azt az időt, amit Istenre lehetne szánni. Pedig ebben a világban a remény a legtöbb, amit kaphatunk. A remény, hogy életünk a természetfölöttiben teljesül be, az Istennel való személyes találkozásban, aki gyönyörű és végtelenül tökéletes. Szívünkbe van ültetve a remény vágya; de felfedezhetjük a természet nagyszerűségében – „nézzétek a mezők liliomait, hogyan növekednek…” (Lk 12,27), vagy a megpróbáltatásaink sötétségén át. A szenvedések, a kereszt mind lehetőségek, hogy a reményben, hitben növekedjünk. A mai ember elutasítja a fájdalmat, s ez gyengíti a személyiséget. Már a legkisebb erőlködéstől is félnek sokan, ettől pedig a környezetük, a családjuk szenved még többet. Keresnünk kell az alkalmat, miként beszélgethetünk többet az emberekkel, hisz mi, keresztények, tudjuk a szenvedés értelmét a megváltás és a föltámadás távlatában. Cirenei Simonként segítsünk Krisztusnak vinni a keresztet. Ha szenvedünk az apostoli munkában, akkor végezzük jól, ha nem, lelki vezetőre van szükségünk!

Szólj hozzá!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Magyar Kurír - Új Ember
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.