Nem tudom, csak hiszem

Amikor azonban Istenbe és a természetfeletti világba vetett hitünkről van szó, ez nem lehet „csak”, mert az embert sokkal inkább átjárja és megtérésre készteti, az egész embert igényli ez a hit, mint ahogyan a tudás, a tapasztalati ismeret tenné. Nemcsak értelmünket, hanem akaratunkat, sőt érzelmi életünket is. Mert nem pusztán ismeretek, igazságok tudomásulvételét jelenti. „A hit szilárd bizalom abban, amit remélünk, meggyőződés arról, amit nem látunk” – olvassuk az Újszövetségben, a Zsidókhoz írt levélben.

A hívő keresztény katolikus részt vesz az egyház tanításában, szellemében, liturgiájában. „A hit az Isten szándékának való engedelmességben virágzik ki” – mondja Karl Rahner.

Ugyan hitoktatásnak nevezzük az iskolai és templomi bevezetést a katolikus vallásba, az mégsem csupán hitünk igazságainak tanítása, hanem a hitünk szerinti életre nevelés is. Már csak ezért sem választható el a „hittanóra” a vasárnapi szentmisétől, a szentségektől, az otthon és másutt megélt vallásos élettől.

Tehát „csak” helyett „hanem”. Nem tudom, hanem hiszem.

Szólj hozzá!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Magyar Kurír - Új Ember
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.