Jeruzsálem üzenete

 

 

                                                                                   Fotó: Cser

Olyan helyi egyház, amely őrzi a hitet, gondozza a szent helyeket, és bemutatja őket a zarándokoknak. Keresztény kisebbségként, a legnépesebb muzulmán kisebbség körében, a nagy többségben zsidók lakta Izrael államban élve az arab világ egy részének sorsát osztja. Fáj a szívünk, mert épp Jézus hazájában jelenleg egy modern kori geopolitikai konfliktus, a végeláthatatlan palesztin-izraeli konfliktus részesei vagyunk.

Kétezer-tíz év kereszténység és az Izrael alapítása óta eltelt hatvankét év után a helyzet továbbra is nagyon nehéz. Mindenekelőtt a Szentföldön élők számára, akik két néphez és három valláshoz tartoznak, akik továbbra is szenvednek. Gondoljunk csak azokra az igazságtalanságokra, amelyeket a palesztin arab népeknek kell elszenvedniük. A mindennapos megaláztatásokra, a helyváltoztatás szabadságához, a tanuláshoz, munkához, utazáshoz, gyógykezeléshez való jognak a korlátozására. Gondoljunk a hétszáz kilométer hosszú, nyolc méter magas választófalra, amely elszakítja egymástól a helyi lakosság tagjait. A palesztin keresztények a szent helyekhez sem férnek hozzá, hiszen biztonsági okból nagyon nehéz erre engedélyt kapniuk.

 

Szólj hozzá!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Magyar Kurír - Új Ember
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.