„Lélek szerint éljetek!”

Hetedik alkalommal rendeztek egyházmegyei ministráns találkozót a fenti mottóval május 24-én az egri bazilikában. Ternyák Csaba érsek meghívására közel ezer résztvevő érkezett a kísérőkkel, hitoktatókkal és lelkipásztorokkal együtt. Az ünnepi szentmise főcelebránsa Székely János esztergom–budapesti segédpüspök volt.

EF

Fotó: Balogh Ferenc

Brutális keresztényellenesség

Bírósági ítélet Szudánban: megszülheti a gyermekét, aztán kivégzik

Egy szudáni bíróság halálra ítélte azt a huszonhét éves nőt, akit azzal vádolnak, hogy elhagyta az iszlám hitet, mert férjhez ment egy keresztény férfihoz. A nő nyolcadik hónapos terhes. A bíróság döntése szerint a szülés után hajtják végre az ítéletet: először megkorbácsolják, majd felakasztják.

Gyermekbúcsú Máriapócson

A rossz idő ellenére közel ötezer gyermek és felnőtt kísérő vett részt a gyermekbúcsún, és tekintette meg a Szent Korona másolatát a múlt hétvégén a Hajdúdorogi egyhámegyéhez tartozó kegyhelyen, Máriapócson.

K. I.

A rózsafüzér húsz titokkal

Pietro Principe prelátus, a Vatikáni Államtitkárság egykori munkatársa Rózsafüzér II. János Pál gondolatai alapján – Húsz titokkal címmel írt imádságos füzetet, amelyet az Új Ember adott ki 2003-ban, Somorjai Ádám bencés szerzetes fordításában. E kiadványt most, II. János Pál pápa szentté avatása alkalmából a csornai premontrei apátság jelentette meg újra, Somorjai Ádám és Henczel Szabolcs gondozásában.

-r-

Édesanyák találkozója

A Tolna megyei Döbröközön május 24-én találkozót rendez az édesanyák Szent Mónika közössége. Kürtösi Krisztián plébános tanítása után a szentmisét Varga Lajos váci segédpüspök mutatja be.

A nap folyamán Lantosné Imre Mária néprajzkutató előadást tart a népi vallásosságról. A szentségimádást Róna Gábor atya vezeti.

–M-

Sportverseny fogyatékkal élőknek

A fogyatékkal élők egyik legnagyobb országos sportversenyét szervezte meg a Máltai Szeretetszolgálat május 22-én, Győrben. Az idén tizenhetedik alkalommal megrendezett versenynek külön hangsúlyt adott a Magyar Máltai Szeretetszolgálat fennállásának huszonötödik évfordulója. Az ünnepi alkalomra az ország minden tájáról érkeztek a fogyatékkal élő embereket gondozó intézmények és az őket segítő civilszervezetek képviselői.

Ahogyan megszületik az anyai szeretet

A család első nemzetközi évének huszadik évfordulóját ünneplik 2014-ben. Az ENSZ kezdeményezéséhez május 9-én konferenciával csatlakozott az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kara. A 9 hónap a világ megmentéséért című tanácskozás a születés előtti, prenatális életet állította a középpontba.
Világos, hogy az anya és gyermeke közötti kapcsolat már a baba megszületése előtt elkezdődik, és komoly hatása lehet a későbbiekre. Andrek Andrea pszichológus előadásában az úgynevezett prena tális kötődésről beszélt. Kutatásában több mint száz anyát kérdezett meg, akik között volt, aki házasságban élt, és volt, aki párkapcsolatban. Azt tapasztalta, hogy magasabb a kötődés intenzitása azoknál az anyáknál, akik házasságban élnek. „Tehát nem mindegy, »van-e papír« – mondta –, mert a házasságban élő édesanya sokkal inkább a magzata felé fordul, könnyebben veszi fel az anyaszerepet, amíg a kapcsolatban élő inkább a párkapcsolat stabilizálásával foglalkozik.”

Két magzat beszélget az anyaméhben

– Te hiszel a születés utáni életben?

– Természetesen. A születés után valaminek következnie kell. Talán itt is azért vagyunk, hogy felkészüljünk arra, ami azután következik.

– Butaság, semmiféle élet nem létezik a születés után. Egyébként is, hogyan nézne ki?