A mostani interjúban szó esik arról, hogy pápaként nem egyedül határoz: döntései a konklávét megelőző bíborosi gyűlések gyümölcsei. Elvileg azt teszi, amit a bíborosok akkor mondtak. Programja természetesen változott, de élet- és munkastílusa ugyanaz, mint Buenos Airesben volt. „Nevetséges volna, ha az én koromban ezt meg akarnám változtatni.”
Az egyházban el kell mélyíteni a nők helyzetére vonatkozó tanítást. Túl keveset beszél az egyház a nők szerepéről. Ki kell dolgozni a „nők teológiáját”. „A nők Isten legszebb teremtményei. Az egyház nőnemű szó, fogalom” – jegyzi meg Ferenc pápa a vele készült legújabb interjúban. (KAP)
Irak egységéért és békéjéért
A pápa június 29-én az úrangyala imádsághoz kapcsolódva sürgető felhívást tett közzé Irak egysége és békéje érdekében. A párbeszéd révén minden lehetőt meg kell kísérelni, hogy elkerüljék a polgárháborút. Ferenc pápa azokkal a – főleg keresztény – családokkal érez, amelyeknek el kellett hagyniuk otthonaikat, és most nagy veszélybe jutottak. „Az erőszak újabb erőszakot szül. A párbeszéd az egyetlen út a békéhez.” (KAP)
A Szentatya emlékezése Isonzóban
Ferenc pápa szeptember 13-án az I. világháború véres hadszínterére, Isonzo emlékművéhez látogat, hogy a háború áldozataiért és kárvallottjaiért imádkozzék. Isonzónál 1915 júniusa és 1917 novembere között több mint hétszázezer katona esett el vagy sebesült meg, köztük nagyon sok magyar. (KAP)