Vatikán

Foley december 11- én, hetvenhat évesen, Philadelphiában halt meg, rákos volt. 1984 és 2007 között a Tömegtájékoztatás Pápai Tanácsát vezette, majd a Jeruzsálemi Szent Sír Lovagrend nagymestere lett. Augusztusban vonult vissza tisztségéből. A szentatya 2007-ben vette fel a bíborosi kollégium tagjai közé. Mielőtt római hivatalába lépett, újságírói tapasztalatokat gyűjtött: 1963 és 1965 között a II. vatikáni zsinatról tudósított. Halálával százkilencvenkettőre csökkent a bíborosi kollégium tagjainak száma, ám nyolcvanhárman nem választhatók, mivel már elmúltak nyolcvanévesek. A választók és választhatók tehát összesen százkilencen vannak, az amerikai bíborosok száma pedig tizenhét. (KNA, MK)

 

 

Kubába és Mexikóba látogat a pápa

Noha már ismert volt, maga XVI. Benedek pápa is megerősítette, hogy jövőre Kubába és Mexikóba látogat. Mint mondta, húsvét előtt, valószínűleg március 23–28-án lesz úton. December 12-én szentmisét mutatott be a római Szent Péter-bazilikában a mexikói guadalupei Szent Szűz ünnepe, valamint a karibi és latin-amerikai országok függetlenségének kétszázadik évfordulója alkalmából. Kubai és mexikói apostoli útját ekkor jelentette be.

Ismeretes, hogy a latin-amerikai országok közül eddig csak Brazíliában járt. Brazília után mintegy százmillió hívővel Mexikó a világ legnépesebb katolikus országa. Az, hogy mely városokat keresi fel az egyházfő, még nem ismert, annyi azonban bizonyos, hogy magas fekvése miatt Mexikóváros nem jöhet számításba, tekintettel a nyolcvannégy éves egyházfő egészségi állapotára. Egyesek úgy vélik, Leon lesz az egyik úti cél, amely közel kétezer méter magasan fekszik ugyan, de még mindig ötszáz méterrel alacsonyabban, mint a főváros.

Kuba az első olyan szocialista berendezkedésű állam, amelyet XVI. Benedek pápa meglátogat. Feltételezések szerint Havannába, a fővárosba nem látogat el. II. János Pál volt az első pápa, aki 1998-ban a karibi szigetországba utazott, és Fidel Castróval találkozott.

A jövő év első apostoli útja Kubába és Mexikóba vezet majd, a további úti célokról még nem döntöttek, ám Libanon neve vissza-visszatér, a közel-keleti térség aktuális politikai helyzete ugyanis csak egy bejrúti látogatást tenne lehetővé. (KNA)

 

 

 

Szólj hozzá!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Magyar Kurír - Új Ember
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.