Taizéi találkozó Strasbourgban

A franciaországi Taizé ökumenikus közössége – a huszonöt országból származó mintegy száz protestáns és katolikus testvér – egész évben találkozásra, elcsendesedésre, imára várja a fiatalokat. Év végén pedig a világnak mindig más és más pontján gyűlnek össze, hogy a szilveszteri mulatozás helyett megismerjék a helyi közösségek problémáit, s a béke szellemében keressék a jövő útjait.


A Roger Schütz testvér (1915–2005) által alapított közösséget most Alois Löser német katolikus testvér vezeti. A keresztény egység, az európai megértés és az egyszerű életalakítás szellemét képviselik.

 

Év végi találkozóik neve A bizalom zarándokútja. Első találkozójuk 1978-ban, Párizsban volt.

 

(A jelentkezéssel kapcsolatos további információ: http://www.taize.fr/hu)

(KNA)

Szólj hozzá!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Magyar Kurír - Új Ember
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.