Sport és hit

A hitnek és az életnek mindig segítségre, szövetségesekre van szüksége. Sokan nem jutnak el a hitre. A sport olyan segítséget jelenthet, mint a művészet. A sport egységbe foglalja a testet és lelket.” Sport és vallás között közös vonások és különbségek egyaránt vannak. „A sportban az ember áll a középpontban, a liturgiában viszont Isten. Ez lényeges különbség.” A labdarúgás élvonalában az a nagy veszély, hogy a játék helyett az anyagi érdek kerül előtérbe. Lackner püspök II. János Pálra emlékeztetett, aki bírálta a játékosok átigazolásakor kialkudott hatalmas összegű kifizetéseket. Ez ellentmond a játék jellegnek, és erkölcsileg sem igazolható. Mit tanulhat a hívő ember a sportból? Elsősorban önfegyelmet. A világban ma sokan azt vallják, hogy ami jólesik, az megengedett. A sport világában azonban nem így van. Aki nagy teljesítményre törekszik, annak fegyelmezetten kell edzőjére hallgatnia. A hit is hallgatásból ered, nem kényelmi megfontolásokból.

„Az életben, a vallásos életben sem fogadjuk sokszor szívesen a hallott normákat, de a sportban e nélkül nem sikerül semmi.” A hitből élő ember megtanul győzni és veszíteni. A sportban olykor veszíteni is kell. A veszteségekből születik a későbbi siker. A veszteség tehát nem csupán negatívum, hanem egy lépés a nagyobb siker felé. Lackner püspök végezetül azt írja, hogy az Európa-bajnokság idején többször ott lesz a lelátókon, hogy élvezze a szép játékot. De a templomban is gondol a játékosokra, imádkozik azokért, akik játszanak, győzve vagy veszítve. Hogy javukra legyen ez is, az is.

Szólj hozzá!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Magyar Kurír - Új Ember
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.