2018.08.26.

E heti lapszámunkban olvashatják Német László SVD, nagybecskereki megyéspüspök augusztus 20-án, a Szent István-bazilika előtt elmondott beszédét, a vasmisés Frajka Félix ferences szerzetessel készült beszélgetést, valamint riportot a máltaiak balatonfenyvesi mozgássérülteknek rendezett táboráról.

Kellünk a világnak

Mária mennybevétele ünnepén, Mátraverebély-Szentkút főbúcsúján zarándoksokaság fogadta a Nemzetközi Eu­charisztikus Kongresszus missziós keresztjét. Augusztus 12-én Erdő Péter bíboros mutatott be szentmisét. A búcsúsok Szabó József atya gondolatai nyomán a hit és szentségek kapcsolatáról elmélkedtek.

Iskoláztatásra fordítják a magyar adományt Szíriában

Előző lapszámunkban hírt adtunk arról, hogy augusztus 2-án Kocsis Fülöp görögkatolikus érsek-metropolita Szíriába utazott, és 30 ezer dollár adományt adott át a melkita görögkatolikus patriarkátus részére Damaszkuszban. Az adománygyűjtésről és a háborús térségben élők helyzetéről is beszélgettünk az érsek-metropolitával.