A család semmi mással nem pótolható érték, életünk alapja, kiindulópontja, legelső iskolája. Fontosságát nem lehet elégszer hangsúlyozni – ezt az üzenetet kívánták átadni az esemény szervezői. Az immár hagyománnyá vált rendezvénynek a beregszászi római katolikus plébánia és udvara adott otthont.
A családi napra Bótrágyról, Orosziból, Benéből, Ungvárról, Sislócról, Gálocsról, Viskről, Ardóból, Nagybégányból, Tiszaújlakról, Kígyósról, Munkácsról és más településekről is érkeztek hívek, papjaik kíséretében.
Az egész napos programot Molnár János beregszászi esperes plébános nyitotta meg. A templomban összegyűlt családok zenés áhítatot hallgathattak a Trinitas Band keresztény együttes előadásában, és maguk is bekapcsolódhattak az éneklésbe, dicsérve az Urat, aki a család intézményét megteremtette és máig elhalmozza kegyelmével és áldásával.
Délelőtt Uzsalyné Pécsi Rita neveléskutató a bizalomról tartott előadást a felnőtteknek. A kisgyerekek szórakoztatásáról a beregszászi Bagolyvár Bábcsoport gondoskodott: Szent Lászlóról szóló meséjüket mutatták be. A kamaszok érdekes játékban, beszélgetésben, ügyességi vetélkedőben vehettek részt.
Később Sás Károly író, zeneszerző előadását hallgathatták meg az érdeklődők. A művész sok gyerekhangszert és bábot hozott, amelyek segítségével a legkisebbeket is bevonta műsorába.
Délután a nagyberegi kerékpáros akrobaták bemutatója várta az érdeklődőket, majd a beregszászi Rezeda Néptánccsoport kis- és nagycsoportjának produkciója következett. Török Mátyás és Taracközi Lídia egy sárközi páros táncot adott elő. A néptáncosok nagy sikert arattak, még a járókelők is betértek a templomudvarba, hogy megcsodálják a népi ruhába öltözött gyerekeket és fiatalokat.
Ezután az Emília vonósnégyes klasszikus és modern darabokat adott elő. A délután sztárvendége Farkas Tünde flamencotáncos és énekes volt, aki két zenésztársával, Nyíri Lászlóval és Demeter Lászlóval érkezett Beregszászba. Elsőként moldvai és gyimesi népdalokat énekeltek, aztán a pünkösd előtti időszakhoz illő szakrális népi énekeket adtak elő, végül a Szent László-évhez kapcsolódóan szent királyunkról énekeltek.
Ezt követően tartották meg a márciusban meghirdetett Szent László-rajzpályázat eredményhirdetését és díjátadását. Nyolc gyermek különdíjat kapott, tizenegyen pedig – különböző kategóriákban – első, második vagy harmadik helyezést értek el.
A nap folyamán az előadások mellett kézműves foglalkozások, toronytúra, kegytárgyvásár és pizzasütés várta a résztvevőket.
A családi nap záró szentmiséjének főcelebránsa Majnek Antal püspök volt. A szertartáson a téglási kórus énekelt.
Forrás: Kárpátalja.ma/Bunda Fehér Rita