— Nyolc éve dolgozom az alapítványnál, sok helyre, ahová Csaba testvér nem jut el, én megyek a munkánkról beszélni. Mint nálunk mindenki, önkéntesként végzem az alapítványi feladataimat. Vallástalan családban nevelkedtem, felnőttként tértem meg. Először a keleti filozófiák és a buddhizmus vonzott, de aztán a húszas éveim közepén olvastam Balog Zoltán református lelkésszel készült interjút, ami nagyon megérintett, és a kereszténység felé terelt. A véletlen nemsokára a kezemre játszott: egy nap Zoltán szembejött az utcán, én pedig minden kertelés nélkül megszólítottam, és arra kértem, kereszteljen meg. Mint utólag elmondta, először nagyon furcsállotta, hogy ezt a rendhagyó módját választottam a jelentkezésnek. De azért kedvesen, segítőkészen elmondta, mit kell tennem. És végül ő is keresztelt meg, harmincéves koromban.
Csaba testvérhez egy Nők Lapja-interjú vezetett el, amelyben megemlítette, hogy önkénteseket keres. 2005-ben anyukámmal együtt felkerestük, és felajánlottuk neki a segítségünket. Nem sokkal később már úton is voltunk Dévára. Óriási, máig ható élmény volt. Amint megérkeztünk, egy nyomornegyedbe kellett sietnünk, hogy segítsünk három kislányt visszavinni az otthonba. Egy teherautó hátsó részében laktak, és rettenetes állapotban voltak. Tudtuk, hogy az életet, az egészséget, az egyetlen esélyt jelenti számukra a közbeavatkozásunk. Én pedig határozottan éreztem, hogy rátaláltam az utamra. Nevelőként, tíz gyerek mellett nem tudnék helytállni, de a szervezőkészségemet boldogan ajánlottam fel. És már abban az évben megszerveztem az első angyalakciót. Ma is eleven emlékem gyermekkoromból, amikor levelet írtam az angyalnak, és hogy micsoda öröm volt, amikor a csomagban megtaláltam, amit kértem tőle. 2005-ben száz gyermek megajándékozását vállaltuk — és képzelje, rövid időn belül háromszázan jelentkeztek angyalnak! Az akció ugyanis úgy működik, hogy minden magyarországi jelentkező egy-egy erdélyi gyermeknek vásárolja meg az általa kívánt ajándékot. A sikertől felbátorodtunk, és 2006-ban már az összes — akkor nyolcszáz — gyereknek sikeresen kerestünk angyalt.
Manapság rengeteg ember közömbös mások nyomorúsága iránt, és könnyen indokot talál, miért ne segítsen. Tapasztalatai szerint minek a hatására billen át valaki a leggyakrabban, és válik egyszer csak segítőkésszé?
— Nyolc év alatt egyetlenegy ember utasított vissza! A mi angyalaink nemegyszer olyan emberek, akik még soha senkinek nem adakoztak. Előfordul, hogy egyenesen megköszönik nekünk a lehetőséget, hogy megtapasztalhatják az adakozás örömét. A titok talán a hitelességünkben, az adományok nyomon követhetőségében van. És hiszek a személyesség erejében is. Itt nem az történik, hogy valaki átutal egy bizonyos összeget valahová, vagy befizet egy alapba, amely úgy általában egy ország vagy földrész szegényeit segíti, hanem név szerint tudja, kinek adakozott, és fényképet kap a kislányról, akinek ruhát, vagy a fiúcskáról, akinek cipőt vett. Sőt, akár útra is kerekedhet hozzájuk.
Mik az okai annak az óriási ínségnek, amelyet részben ezekkel az adományokkal kell csillapítani? Miért van annyi árva vagy elhanyagolt gyermek Erdélyben?
— Körülbelül egyharmaduk árva: szüleik vagy fejlettebb országokban gyógyítható betegségekben, vagy az alkohol hatására, vagy balesetben haltak meg (a sötét utakon gyakoriak az éjszakai gázolások arrafelé). Sok gyermeket hagynak szüleik a nagyszülőknél, amikor Nyugat-Európába mennek dolgozni. Sajnos nem mindig térnek vissza, a nagyszülők pedig idővel nem tudják vállalni a kicsinyek nevelését. A többi gyerek szüleivel együtt mélyszegénységben, nemegyszer áram, fűtés, normális ruha nélkül él, ezért nem jár iskolába. Emiatt óriási jelentőségük van az alapítvány iskolaházainak, amelyekben a délutánt tölthetik a gyerekek. Ebédet és vacsorát kapnak, tanulnak velük, kimossák a ruhájukat, de aztán este hazamehetnek, nem kell őket kiszakítani szeretteik köréből. Itthon, Polgárdiban és Székesfehérváron is van már két ilyen házunk — és az egész országban el akarjuk terjeszteni ezt a modellt.