Az abortusz áldozataira való emlékezés után felkérték az intézmény munkatársait, hogy csatlakozzanak az abortuszmentes napok mozgalmához, az eddig kapcsolódó harmincöt kórház példája nyomán, és az év három napján, március 25-én (a magzatgyermek napján), június 1-jén (az ENSZ nemzetközi élet napján) és december 28-án (az aprószentek emléknapján) ne végezzenek abortuszt.
A zarándoklathoz kapcsolódva Téglásy Imre, a mozgalom főszervezője rámutatott: Magyarországon ma minden nap átlagosan százhúsz magzati életkorú gyermeket pusztítunk el művi terhességmegszakítással, valódibb nevén az élet szándékos, tervbe vett elhajtásával. E gyilkos pusztítást a „rend” fenntartóiként és elfogadóiként kiemelten, több milliárd forinttal támogatjuk.
Mindszenty József hercegprímás figyelmeztet bennünket 1962-ből való végrendeletével: „Ne engedjétek az orosz érdeket a magyar anyaméhig elérni esküszegő »orvosok« és »gyógyszerészek« kezével!” Az orosz időkből és a gulyáskommunizmus korából átléptünk a „gulyáskapitalizmusba”, de az elkövetők, az áldozatok és a szemlélők meg nem fogyatkoztak.
Az Alfa Szövetség immár tizenhárom éve gondozza a válsághelyzetben lévő várandós, vagy újszülöttjükkel krízisbe kerülő anyákat. Az általuk képviselt, ma már harminckétezernél is nagyobb esetszámot felmutató szociális, pszichés, mentálhigiénés és testi-biológiai szempontú közösségi gondozás azt a célt szolgálja, hogy a gondozottak számára terhességet jelentő állapot másállapottá, majd várandóssággá fejlődhessen.
Téglásy Imre „alfás” munkatársaival együtt egy olyan termékeny és gondoskodó anyaországról álmodik, „ahol az anyaméhben béke honol, ahol a közjó érvényesülését a teremtő kedvükben töretlen polgárok szabadságával mérik, ahol a mindenkori kormányzatok teljesítményét a boldog és diadalmas szülők hitelesítik az adott választási időszak alatt boldogan világra hozott gyermekek számával.”