Egy csónakban…

Kiss-Rigó László megyés püspök szerint Kovács Jenő szobrászművész alkotása kifejezi azt a kérdést, amellyel szembesülünk: vajon miért nem tudtak akkor többen többet tenni embertársaik megmentéséért? „A szegedi bárkában két testvér: a kereszténység és a zsidóság. Az idősebb testvért a hatalom, a zsarnokság, az aljasság a vesztébe löki. A fiatalabb testvér (a második szövetség) kicsit tehetetlenül fohászkodva könyörög…” – foglalta össze az alkotás szimbolikáját a püspök. Emlékeztetett az akkori keresztény vezetők és a zsidóság közötti jó kapcsolatra, valamint az élő zsidó közösség érzékelhető hiányára.


Az emlékmű leleplezése előtt megszólalt Markovics Zsolt főrabbi is, aki az egyedülálló egyházi kezdeményezésről szólva kiemelte: „A fontos közös jelent és ebből kifolyólag a közös jövőt is jelenti, hogy az egyházmegye a holokauszt hetvenedik évfordulója alkalmából szobrot emelt a szegedi áldozatoknak.”

„Nagy kérdés volt, hogyan lehet olyan szerethető szobrot alkotni, amelyet mindenki elfogad…” – nyilatkozta az alkotó. Az eddigi visszajelzések alapján sikerrel járt. Munkája a dóm melletti Szolidaritás parkját gazdagítja, ahol korábban az 1956-ra emlékeztető Piéta, a katyńi mészárlás, illetve az örmény genocídium áldozatai előtt tisztelgő alkotások kaptak már helyet.

Szólj hozzá!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Magyar Kurír - Új Ember
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.