Szobori búcsú Ópusztaszeren
Országjáró
Már 1897-ben, az Árpád-emlékmű elkészültekor is összejöttek a környékbeli iparosok, kereskedők és tisztviselők, hogy megemlékezzenek honfoglaló vezérünkről. Ekkor rendezték az első szobori búcsút.
A száztizenhat éves rendezvényre idén szeptember 8-án harminc lovas kocsival – köztük kordéval, fiákerrel, pados kocsival és sátras szekérrel – érkeztek a környékről az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékparkba.
A felvonulás után Kiss-Rigó László megyés püspök tartott ünnepi szentmisét a monostor romjainál. Hetedik alkalommal adták át a Szer Üzenete-díjat, amelyet idén Mádl Dalma és posztumusz elismerésként Karácsony Sándor kapott. A Katolikus Karitász jószolgálati nagykövetének, Mádl Ferenc volt köztársasági elnök özvegyének méltatásakor elhangzott: olyan keresztény emberről van szó, aki mindent megtesz embertársaiért, segít hajléktalanoknak, nehéz sorsú gyermekeknek, romáknak, és szerényen, kitartóan végzi jótékony munkáját.
www.delmagyar.hu