Magyarok Nagyasszonya–találkozó
Az idei díszvendég: Sokorópátka
„Adjatok hálát mindig mindenért Urunk, Jézus Krisztus nevében az Istennek, az Atyának” – ezzel a mottóval rendezik meg szeptember 21-én az V. Országos Magyarok Nagyasszonya-találkozót a budapest-rákospalotai főplébánián. A lelki program fővédnöke Erdő Péter bíboros érsek. A találkozón bemutatkozik a sokorópátkai egyházközség, amelynek Magyarok Nagyasszonya-temploma idén százéves.
(Sokorópátkai riportunkat az „Egy kicsi fehér templomban” című írásunkban olvashatják.)