A gyermekvédelmi bizottságról
Ferenc pápa úgy döntött, hogy a kiskorúak védelmének érdekében önálló bizottságot hoz létre. A szervezet feladata az lesz, hogy tanácsot adjon, miként tud a Szentszék hozzájárulni a kiskorúak védelméhez, és hogyan kapjanak lelkipásztori segítséget a visszaélések áldozatai. Ezt jelentette be december 5-én Sean Patrick O’Malley bíboros, bostoni érsek a bíborosi tanács többnapos munkájának befejezésekor tartott sajtótájékoztatón.