A valós eseményekre támaszkodó történet szerint a dúsgazdag, mozgássérült író ápolót keres maga mellé. Az állásinterjún megjelenik Driss, egyenesen a város legzűrösebb negyedéből. ő mindössze egy aláírást szeretne, hogy megkaphassa a következő hónapokban is a segélyt. Ám időközben elküldik otthonról, ezért kapóra jön neki, amikor Philippe, különös szeszélytől vezérelve, őt választja ki a pályázók közül.
Bőrszín, életkörülmények, műveltség — megannyi pont, amikben a két ember eltér egymástól. Ám humor és szókimondás dolgában mindvégig egy húron pendülnek.
Fokról fokra megváltoztatják egymás életét. Driss először foglalkozik valamivel, ami hasznos, Philippe pedig — bár eddig is kiszolgálták az alkalmazottai — olyan segítséget kap, mely nemcsak a fizikai állapotára van tekintettel, hanem lelki szükségleteire is.
Kapcsolatuk lassanként a környezetükre is hatással lesz. Driss segít megoldani Philippe lányának kamaszkori problémáját, míg Philippe befogadja egy időre Driss testvérét, amíg el nem ülnek körülötte a hullámok. Ha valaki azt gondolja, hogy egy könnyes-szomorkás filmről van szó, nagyot téved. Anélkül, hogy a jó ízlés határait átlépték volna, az alkotók képesek úgy bemutatni egy fogyatékkal élő mindennapjait, hogy a néző mindeközben jól szórakozik.
December harmadika a fogyatékos emberek világnapja. Ilyenkor igyekeznek felhívni mindenkinek a figyelmét arra, hogy a sérültek mások, de nem kevesebbek. Toledano és Nakache filmje azt bizonyítja, hogy ők is képesek a legtöbbet nyújtani, amit valaki adhat: önmagukat.