— Első körben vásárolt, európai, nemzetközi műsorokkal találkozhatnak majd a nézők, de folyamatosan szeretnénk bővíteni saját gyártású és koprodukcióban készülő tartalmaink körét. Ez azt jelenti, hogy induláskor már játsszuk a Tesz-vesz várost, amely egy emblematikus oktató-tanító és mégis vicces mese. A jövő évben szeretnénk műsorra tűzni olyan saját gyártású mesefilmeket is, amelyek ugyanolyan szellemiségben készültek, mint az ismert Dörmögőék kalandjai vagy a Süni és barátai. Egy estimese-sorozattal kezdjük működésünket, amelyben színészek mondanak klasszikus meséket a gyerekeknek. Ebbe magyar vagy székely népmesék éppúgy elférnek, mint Andersen és a Grimm testvérek klasszikus történetei. Később kortárs magyar és nemzetközi történetekkel is lehet majd találkozni. Nagy izgalommal indítjuk el már az első nap gyerekhíradónkat is, amelyben aktuális, de politikamentes híreket szeretnénk elmagyarázni a gyerekeknek — gyereknyelven. Például, hogy mi is az az Európai Unió, hogyan tudják használni a mindennapi életükben a gyerekjogokat, milyen új iskolai szabályozások vonatkoznak rájuk, hogyan és hol tudnak biztonságosan szórakozni. A hírműsor azért lényeges, mert a gyerekek a szüleiktől is hallanak, de sok esetben nem értenek, nem tudnak hova tenni bizonyos fogalmakat. Emellett természetesen fontos híre lesz a gyerekhíradónak az is, ha például az állatkertben víziló bébi születik.
Milyen korosztályokra számítanak a leginkább?
— A három és tizenkét év közöttiekre, akiknek a csatornaválasztásába még beleszólnak a szülők. Azokra, akik együtt tévéznek a szüleikkel vagy a nagyszüleikkel. Napközben ők főleg olyanok, akik otthon vannak az anyukájukkal, kistestvérükkel, vagy akik azért nem mennek iskolába, mert szünet van, vagy mert betegek. Folyamatosan vannak otthon gyerekek — nekik kínálunk műsort. Hétvégén pedig mindenkire számítunk.
Hogy lehet felvenni a harcot a konkurens gyermekcsatornák kínálatával?
— Nem beszélhetünk konkurenciáról. Nem tudnék mondani még egy olyan adót a magyar piacon, amely értékes, barátságos, tanulságos, erőszakmentes meséket gyártana, sugározna. Nekünk az a feladatunk, hogy alternatívát kínáljunk a családoknak. Az előbb említett értékek minden műsorunkat meghatározzák majd. Úgy gondoljuk, ehhez a hozzáálláshoz a harc nem illik, és nem is ilyen szellemben indulunk neki. Tehát nekünk nem a nézettségért folytatott küzdelembe kell beszállnunk, hanem tennünk kell a dolgunkat, mint az egyik és számunkra most éppen a legfontosabb közszolgálati csatornának, hiszen a gyermekeké a jövő.