A szeretet kohója

A Mátraverebély-Szentkúti Nemzeti Kegyhelyen 21. alkalommal tartották meg az idősek, a betegek és a szociális otthonban élők búcsúját. Az augusztus 2-án – Angyalos Boldogasszony ünnepén megrendezett eseményen Ternyák Csaba egri érsek mutatott be szentmisét.

2018.08.12.

Az Új Ember e heti lapszámában beszélgetést olvashatnak Bocsa József piarista szerzetessel a váci örökimádás-kápolnáról „A katolikusok igazi kincse az Eucharisztia” címmel, beszámolót találnak arról, hogy püspökké szentelték és hivatalába iktatták Pál József Csabát a Temesvári Egyházmegye új főpásztorát, valamint arról, hogy először mutattak be magyar főpapi szentmisét a vilniusi Szent László-kápolnában, a Misszió Tours … Olvass tovább

Ahol Isten vár ránk

Kármelhegyi Boldogasszony napján, július 16-án különleges ünnepet ült a magyarszéki kármelita nővérek közössége. A rend generálisa, Saverio Cannistrà OCD megáldotta a kápolna évek óta készülő oltárképét és a kolostor új épületszárnyát.