A kiégésen innen és túl

Fotó: Merényi Zita

 

A könyvbemutatóra érkezett érdeklődők – többek között szerzetes-elöljárók, klerikusok, szerzetesek, teológusok, pszichológusok, ­coachok, szupervizorok – megtöltötték a főiskola könyvtárát.
A kiadó részéről Kuzmányi István főszerkesztő köszöntötte a megjelenteket. Mint elmondta, ez a könyv pszichológiai, mentálhigiénés, teológiai és spirituális szempontból tárgyal egy olyan kérdéskört, amely nagyon sok embert érint. Remélhetőleg kulcsot ad ahhoz, hogy kinyithassuk a magunk által felépített falakban rejlő ajtókat. A főszerkesztő azt is kiemelte, hogy a szerző nagy bátorsággal vállalta fel érintettségét, s ez a személyesség hitelessé teszi a könyvet.
Füzes Ádám a kötetről szólva rámutatott, hogy abban több találkozási pont is fellelhető. Versegi Beáta keresztény antropológus és szupervizor is, személyében két eltérő megközelítési irány találkozik. Ugyanakkor a könyv nagy erénye, hogy szerzője képes elválasztani egymástól a különféle – mentálhigiénés és spirituális – elemeket. A kötet arra figyelmeztet, hogy meg kell tudnunk különböztetni azt, akik vagyunk, attól, amivel foglalkozunk.
A kiégés örvényébe leginkább a segítő­foglalkozást gyakorlók kerülnek bele. A szerzetesek, a papok is veszélyeztetettek, különösen azért, mert nekik „intézményesült magánszférájuk” van.
Füzes Ádám azt is kiemelte, hogy a párbeszédes formában megírt könyv nemcsak azt mutatja be, miként lehet kijutni a kiégés folyamatából, hanem a helyes életvezetésben is segítséget nyújt az olvasóknak.
Rottenhoffer Ágota coach, szupervizor – aki a kötet létrejöttében is közreműködött – személyes élményeit osztotta meg a könyv­bemutató népes közönségével. A lelki gondokkal küzdő ember leginkább azt szeretné, ha valaki nevén nevezné a problémáját. Versegi Beátával folytatott beszélgetése során merült fel, hogy ha sikerülne könyv formában összefoglalni mindazt, amin átment, az másokat is segíthetne abban, hogy kilábaljanak a kiégésből.
Kovács Gergely – akinek művészi illusztrációi segítik a szöveg befogadását – arról beszélt, hogy a grafikák egy történetet szeretnének elmesélni, azt mutatják be, mit él át az, aki a kiégés során lejut a gödör aljára, majd kikászálódik onnan.
A könyv szerzője, Versegi Beáta-Mária nővér, a Nyolc Boldogság Közösség tagja először köszönetet mondott mindazoknak, akik segítettek neki kijutni a kiégés folyamatából. A kötet létrejöttéről elmondta, hogy több esemény, előadás adott hozzá inspirációt, valamint az Új Ember hetilapban és a Magyar Kurír hírportálon megjelent interjúja iránti nagy érdeklődés adott megerősítést ahhoz, hogy belevágjon történetének megírásába.
Végül Kuzmányi István köszönetet mondott Versegi Beáta mellett a szerzői munkafolyamatot elmélyítő kérdésekért Kámán Veronikának, Rottenhoffer Ágotának és Baranyai Bélának, továbbá a grafikai munkáért Kovács Gergelynek. A könyvbemutató dedikálással ért véget.
A kiadvány Pál Ferenc katolikus pap, mentálhigiénés szakember ajánlásával látott napvilágot.
A könyv a Magyar Kurír gondozásában, az Új Ember-kiadványok sorozatban jelent meg. Megtalálható az Új Ember könyves- és webboltban, valamint megvásárolható a május 22-én kezdődő Szent István Könyvhéten.

Szólj hozzá!

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .