Ferenc pápa és Skorka rabbi
Közösen munkálkodni, tisztelve Istent és az embert – ez a közös üzenete annak a magánkihallgatásnak, amelyre január 16-án került sor Ferenc pápa és Abraham Skorka, a Buenos Aires-i Latin-Amerikai Rabbiképző Szeminárium rektora között. A rabbi és a pápa között szoros együttműködés alakult ki még abban az időben, amikor Ferenc pápa Buenos Aires érseke volt. Skorka rabbi egy vele készült interjúban elmondta: „Azért jöttünk, hogy kifejezzük a pápának szeretetünket, támogatásunkat, és hogy újraszőjük baráti kapcsolatainkat, nem személyes, hanem közösségi szinten; s hogy megvitassuk, miként tudnánk közösen keresni a választ azokra a különféle problémákra, amelyek napjaink embereit sújtják. Sok mindenről beszéltünk: az erőszakról, a nőkkel, a férfiakkal való rossz bánásmódról, a családon belüli erőszakról, arról, hogyan lehetne megtalálni az emberek egységének útját, módját, hogy leküzdjük azokat a korlátokat, amelyek elválasztanak, és amelyekre az erőszakhoz vezető gyűlölet épülhet. Véleményt cseréltünk, elemeztük mindezeket a kérdéseket, és kölcsönösen kifejeztük egymás iránti tiszteletünket, szeretetünket. (VR)