Összetartozás és elfogadás
Az autizmus világnapja a ferencesek gyöngyösi Autista Segítő Központjában
A gyöngyösi Autista Segítő Központban immár harmadik éve szervezik meg azt az autizmushoz kötődő rendezvénysorozatot, amelynek egyik fontos célja, hogy a városban élő kicsinyek és felnőttek megismerjék az autizmussal élő embertársaikat, s ezáltal könnyebben elfogadják őket. Szabó József ferences szerzetes, a központ lelki igazgatója az Új Ember kérdésére elmondta: az érdeklődő kisiskolások arcát figyelve is jól látható e találkozók sikere, hiszen a gyerekek nagyon elfogadóak és nyitottak az autisták iránt. A munka szempontjából rendkívül fontos a beteg gyermeket nevelő szülők szerepe, és örömteli, hogy vannak közöttük olyanok, akik az egész életüket a gyermek fejlesztésére teszik fel.