Hírek
Templom épül Békéssámsonon
A Sarlós Boldogasszony-templom alapkövét Kiss-Rigó László, szeged–csanádi megyés püspök helyezte el március 30-án. BK
Templom épül Békéssámsonon
A Sarlós Boldogasszony-templom alapkövét Kiss-Rigó László, szeged–csanádi megyés püspök helyezte el március 30-án. BK
Ferenc pápa március 26-án elfogadta az októberben szabadságolt limburgi püspök, Franz- Peter Tebartz-van Elst lemondását. Az egyházmegye adminisztrátorává Manfred Grothe paderborni segédpüspököt, a püspöki vizsgálóbizottság vezetőjét nevezte ki.
Hazánk közszolgálati médiájának jóvoltából a Katolikus Karitász az elmúlt esztendőben több héten át számos műsorban, majd egész napos adásfolyamban mutathatta be segítő tevékenységét.
Lezárult a negyedik Európai Év Fája verseny, amelyen második lett a gödöllői vén vackor. Az első helyezést a Szliven (Bulgária) városában található öreg szilfa nyerte el, míg a harmadik helyet a Będo min ban (Lengyelország) lévő Wybicki tölgye foglalta el. Az európai versenybe azok a fák kerülnek be, amelyek az előző évben megnyerik a nevező ország Év Fája versenyét.
A Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Semmelweis Egyetem közreműködésével
A Pázmány és a Semmelweis Egyetem együttműködésével létrejövő Bionikai Innovációs Központ (BIK) megalapításának támogatásáról döntött a magyar kormány. Az ötmilliárd forintos támogatást a Kutatási Technológiai és Innovációs Alap biztosítja. A legfőbb cél, hogy – a józsefvárosi önkormányzat által is támogatott – újonnan létrejövő központ megteremtse, vezérelje és katalizálja a hazai bionikai innovációs hálózatot, elősegítse annak kialakulását és sikeres működését. Ennek köszönhetően mind a hazai, mind a nemzetközi piacon új termékek és szolgáltatások jelenhetnek meg, melyek az elkövetkezendő években átalakítják az egészségipar, az élelmiszerbiztonság, a környezetvédelem és a biztonságipar technológiáit. A most induló projekt egyedülálló, mert szervezett oktatási, kutatási, fejlesztési, innovációs és piacépítési stratégiát dolgoz ki és valósít meg.
Máltai esték
A rendezvénysorozat következő előadására április 2-án, 18 órától kerül sor a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Országos Központjában (1125 Budapest, Szarvas Gábor út 58–60.). Előadó: Morva Emília, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Közép-magyarországi Régiójának vezetője. Vendégei: Vecsei Miklós, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke és Győri-Dani Lajos ügyvezető alelnök. Az előadás témája: A fővárosi hajléktalan- ellátás kialakulása, magányos idősek és otthonukat vesztett családok a nagyvárosban. A belépés díjtalan, minden érdeklődőt szeretettel várunk! (R. T.)
Az idei évben lesz száz éve, hogy kitört az első világháború. Ezt követően további háborúk, diktatúrák, igazságért kiáltó forradalmak, majd megtorlások követték egymást, és megtépázták Európát. Huszonöt évvel ezelőtt azonban leomlott a berlini fal és a vasfüggöny is. Európa egésze fellélegzett a hosszú elnyomás után.
Ezzel a címmel rendeztek konferenciát a magyarországi zsidó és keresztény közösségek együttműködéséről március 19–20-án Tihanyban, az Emberi Erőforrások Minisztériuma Egyházi, Nemzetiségi és Civil Társadalmi Kapcsolatokért Felelős Államtitkársága és az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottsága szervezésében. Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere a zsidók és keresztények együttéléséről a következő gondolatot idézte: „Zsidók és keresztények: micsoda gazdag és tragikus történet! Hol együtt, hol egymás mellett, hol egymás ellen, hol egymástól függetlenül – s kegyelmi pillanatokban egymásért.”