A propagandában nem az igazság számít, hanem a hatás. Ezért a vádnak nem kell igaznak lennie. A kommunizmus a legnagyobb kárt akkor tette az emberi lelkekben, mikor felszította bennük a gonoszságot, fellobbantotta bennük a gyűlöletet, hogy aztán a kijelölt célra irányíthassa.
Február 25-én, hétfőn, a kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapján, 21.25-kor sugározza a Duna Tv Téglásy Ferenc önéletrajzi ihletésű, Soha, sehol, senkinek című filmjét. Egy példamutatóan becsületes volt katonatiszt és családja kitelepítésének lehetünk szemtanúi. Hogyan lehet embernek maradni ilyen körülmények közt? Az emléknap alkalom rá, hogy erről elmélkedjünk — ha időnk engedi, akár filmek segítségével is.
A diktatúra egyik felekezetet sem kímélte. Szintén hétfőn vetítik az Isten kezében sorozat A rubin fénye című epizódját, a tíz évet a Gulagon töltő Olofsson Placid atyáról (23.40, Duna Tv; vagy kedd, 9.55, Duna World), illetve a Vezér Ferenc pálos szerzetes vértanúságáról szóló filmet (10.45, Duna Tv; 14.55, Duna World). A Duna-delta kényszermunkatáborait megjárt Mózes Árpád nyugalmazott erdélyi magyar evangélikus püspök visszaemlékezéseit (9.55, Duna World) és a Júlia című, valós történeten alapuló monodrámából készített tévéfilmet is az emléknapon láthatjuk. Ez utóbbi címszereplője a Magyarországon tanult erdélyi református lelkész, Visky Ferenc felesége. Férjét 1956 után huszonkét év börtönre ítélték, őt magát pedig hét gyermekével együtt kitelepítették. A drámát fiuk, Visky András írta. (20.00, Duna World).