Sajnos bármilyen gondosak vagyunk is, elkerülhetetlen, hogy szabadságról hazatérve ne fogadjon néhány búsan kókadó növény. Azonnal süllyesszük cserepestül egy állott vízzel telt vödörbe, és hagyjuk addig benne őket, amíg abbamarad a légbuborékok képződése (ez jól megfigyelhető a víz felszínén). Már fél nap eltelte után kiderül, hogy melyek az elhalt levelek, hajtások. Ezeket vágjuk le, hogy ne csúfítsák a növényt.
Éhes és szomjas erkélyládavirágok
A balkonládában igencsak szűkös a hely a gyökereknek. A kevés földet hamar átszövik, és gyorsan felélik a tápanyagot. Ne sajnáljuk hát a rendszeres tápanyagot tőlük, ám arra ügyeljünk, hogy mindig kora reggel vagy borús időben öntözzük őket tápszerrel, mert tűző napon eléghetnek a gyökerek. Arra is gondolni kell, hogy mindig legyen az öntözőkannában állott víz, mert a hideg csapvíz hátráltatja a növényeket a fejlődésben. Az erkélyláda virágait forró napokon kétszer, reggel és este is öntözzük meg.
A pázsit gyógyítása
Ha hosszabb időre magára hagyjuk a kertet, ne nyírjuk túlságosan alacsonyra a füvet, mert ennek következtében a tövek hamarabb kiszáradnak.
A szokásos fűnyírás előtt gereblyézzük át a füvet ott, ahol gyakori taposásnak van kitéve. A felegyenesedett fűszálakat ennek hatására egyenletesen nyírja le a gép.
Ha a kutya vagy a macska odapiszkolt a gyepre, szedjük össze a „produktumot”, és bőségesen, többször egymás után öntözzük meg az érintett területet. Tüskés gallyakkal akadályozzuk meg, hogy a háziállatok a pázsiton végezzék a dolgukat, nehogy odaszokjanak.
A gyepen keletkező boszorkánykörök gombafertőzésre utalnak: a fű színe világosabb, töve pedig barnás. Öntözzük be a fertőzött területet vas- és ammónium-szulfát keverékével. Hígítási arány: tíz liter vízhez harminc gramm gombaölő.
Mohásodás ellen gyakran gereblyézzük át a pázsitot. Hatásos az is, ha fahamut szórunk a gyepfelületre, majd megöntözzük.