Kézfogás a határok fölött

Az asztalosszakma gyakorlatain és a kulturális programok során kialakult közvetlen, akár mély barátságok lehetővé teszik egymás jobb megismerését, megbecsülését. A két iskola közös célja, hogy olyan becsületes embereket neveljen, akik majd felnőttként is helyt tudnak állni az életben. A baráti kapcsolatok és a közös tudás fontosságát emelte ki beszédében Száraz István, az érsekújvári iskola igazgatója is, miután megköszönte az együttműködést.

A kapcsolatfelvételt követően két sikeres pályázat adott lehetőséget az együttes munkára. A Nemzeti Család- és Szociálpolitikai Intézet pályázati támogatásának köszönhetően egy csereprogram keretében látogattak egymáshoz diákok és tanárok.


A Határtalan lehetőségek című program keretében a diákok és a tanárok Széchenyi István nyomába eredhettek. Tevékenységük központi gondolata a hagyományőrzés, a magyar kultúra ápolása, a gyökerek és a múlt alaposabb megismerése, illetve az ismeretek bővítése volt. A pedagógusok arra törekedtek, hogy a szakmai párbeszédek során kicseréljék elméleti és gyakorlati tapasztalataikat.

Az idei év pályázatai is lehetővé tették a diákcseréket. A gödiek felvidéki látogatása után az érsekújváriak március 23-án érkeztek a piarista iskolába, amelynek tanműhelyében a diákok nekiláttak a két iskola címerét ábrázoló intarziaképek elkészítéséhez. A Határtalanprogram keretein belül lehetőség nyílt arra, hogy folytatódjon a korábban megkezdett munka, amelynek eredményeként az intarziaképeket a diákok átadták az intézményvezetőknek. Mindkét iskolaigazgató kifejezte abbéli reményét, hogy az eddigi sikeres szakmai és kulturális együttműködésük a jövőben is folytatódik.

Fotó: Cser István

Szólj hozzá!

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .