Szaléziak pártfogolják a cukrászdát

Rüsics István cukrászmester kézműves fagylaltjaival, süteményeivel és különleges kávé- és teakínálattal várja vendégeit a fővárosban, a Don Bosco Kiadó könyvesboltja helyén nyílt Valdocco cukrászdában és fagylaltozóban (V. kerület, Múzeum körút 7.) Az üzletet június 9-én áldotta meg Depaula Flavio SDB, a Magyar Szalézi Tartomány titkára. Az ünnepségen jelen volt Havasi József SDB korábbi tartományfőnök is.

Innen-onnan

Újabb foglyok szabadulnak Kubában

A havannai érsekség november elsején közölte, hogy újabb három politikai fogoly szabadulhat és utazhat Spanyolországba a közeljövőben. Ezzel az eddig egyházi közbenjárásra kiszabadult politikai foglyok száma ötvenre emelkedik. Köztük van a negyvennégy éves Adrian Alvarez is, aki huszonöt évig volt börtönben. (KNA)

Vietnam

Katolikusok ezrei tüntettek

A magasba szökő telekárak miatt a kommunista kormány azzal a jelszóval, hogy a föld a népé, igyekszik minél több telket elkobozni, hogy külföldi vagy kommunista befektetőknek adja el őket. A Con Dau-i katolikus plébánia temetőjét is elkobozták, hogy turistaszállót építsenek a helyén. Temetésre összegyűlt hívők május 4-én összetűztek a rendőrökkel. Ezért most hat katolikust több hónapos börtönre ítéltek. Az ítélet ellen Saigonban és Hanoiban több ezer katolikus gyertyás tüntetést tartott. Felolvasták Paul Nguyen Thai Hop püspöknek, a püspöki konferencia elnökének tiltakozó levelét is. A konferencia az ítélet előtt három héttel alakította meg az Igazságosság és béke bizottságát. A májusi temetésen részt vett ötszáz katolikus hívő közül negyvenen a szomszédos Thaiföldre menekültek – írja a francia La Croix.

Európai Unió

A párizsi bíboros a nyugdíjtüntetésekről

André Vingt-Trois párizsi bíboros érsek kijelentette: „Nem meglepő, hogy az igazságtalanság érzete, a jövő miatti nyugtalanság és aggodalom feszültségekhez, sőt erőszakhoz vezet.” A francia püspöki konferencia november eleji lourdes-i ülésén a vasárnapi szentmisék jövőjéről (a paphiányról), a természet védelméről és a család mai problémáiról tárgyalnak. (KNA)

Az anyját ne bántsátok!

Az Olvasó írja

Jó és rossz események kapcsán egyaránt eszünkbe jut valakinek az édesanyja. A tömegből a bibliai asszony is odakiáltott Jézusnak nagy csodálattal: „Boldog a méh, amely kihordott, és az emlő, amelyet szoptál!” (Lk 11,27). A Biszku Béláról készült riportfilm kapcsán nekem is eszembe jutott az édesanyja…

1979-ben szívinfarktus után lábadoztam Balatonfüreden. A protokollszárnyon találkoztam a nyíregyházi kórház és múzeum névadója, Jósa András matrónakorú unokájával. A templomba már nem bírt átmenni. Én vittem neki mindennap az életet adó Kenyeret. Pár nap múlva kétségbeesve mondta, hogy új szobatársa egy nagy kommunista hozzátartozója lesz. Megnyugtattam: ő jön később, neki kell alkalmazkodnia.

Isten kenyere az emberiségnek

Egy idős férfi tekintetét egy díszes tartóba helyezett egyszerű hófehér ostyára szegezi, amelyről hitének bizonyosságával tudja, hogy nem egyszerű ostya, hanem benne Krisztus van jelen. Körülötte hívők sokasága a római Szent Péter-bazilikában. Körülötte a hívők sokasága az egész világon. Június 2-án délután öt és hat óra között Ferenc pápa szentségimádást vezetett, melyhez a földkerekség valamennyi egyházmegyéje csatlakozott. Hatvan percre bolygónkat egyetlen szentély csendes erőtere ölelte át, amelyben a magát a világnak ajándékozó Istent imádták a katolikus közösségek tagjai.

Keresztény egyházi vezetők találkozója

Javaslatokkal segítik az oktatási tárcát

A Déli evangélikus egyházkerület budapesti, Puskin utcai székházában találkoztak a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) állandó bizottságának tagjai, valamint a református és az evangélikus egyház püspökei.