Nagyvilág
Az amerikai alsóház meghívta a pápát
Az Amerikai Egyesült Államok képviselőházának republikánus elnöke, John Boehner és Nancy Pelosi, a demokrata kisebbség vezetője arra kérte Ferenc pápát, hogy 2015-ben, amikor ellátogat a philadelphiai családkongresszusra, szólaljon fel a törvényhozásban. Az Egyesült Államok és a pápaság történetében ez volna az első ilyen alkalom. „Tisztelettel meghívtam Ferenc pápát, hogy mint az amerikai földrész első pápája, mondjon beszédet a kongresszus két házának együttes ülésén” – nyilatkozta március 13-án Boehner. Az Egyesült Államok lakosságának egynegyede, hetvenhétmillió személy vallja magát katolikusnak. (MTI)