Hetvenen felül is buzgón apostolkodnak

Idén negyvenhat éve annak, hogy Márton Áron püspök 1971. április 18-án a gyulafehérvári székesegyházban pappá szentelte őket. Akkor tizen voltak, de még ugyanazon év szeptember 12-én további két, Rómában tanuló társuk is a papság szentségében részesült a ditrói nagytemplomban.

„Áldott légy, Uram, és minden alkotásod”

Sajtótájékoztatón mutatták be április 18-án a Székesfehérvári egyházmegyében 2003-ban elindított „Lélegezzünk együtt a világgal” elnevezésű élet- és teremtésvédelmi program keretében megvalósult fejlesztéseket. Az eseményen Spányi Antal megyés püspök mellett részt vett Soltész Miklós államtitkár is.