Ferenc pápa az egy évvel ezelőtt felmentett Róbert Bezák érsek utódául az egyházmegye hatvanéves apostoli adminisztrátorát, Ján Oroscht nevezte ki nagyszombati érsekké.
Az új főpásztor 1953-ban született Pozsonyban. A pozsonyi–nagyszombati érsekség nagyszemináriumában készült a papságra. 1976-ban szentelték pappá. két évig Komáromban, majd 1990-ig Bussa, Ekecs, Hodrushámor, Ipolyvisk egyházközségekben végzett plébániai szolgálatot, majd Érsekújváron, Pozsony–Prievoz, Dunacsúny és Párkány településeken volt plébános. 2004-ben nevezték ki Pozsony–Nagyszombat segédpüspökévé. 2008-ban, a Nagyszombati főegyházmegye létrehozásakor e székhely segédpüspöke lett. 2012-ben a nagyszombati széküresedést követően apostoli adminisztrátorrá nevezték ki.