Ökumenikus imahét

A Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa január 21. és 28. között szervezi meg az Ökumenikus Imahetet. Az idei eseménysorozat anyagának előkészítésére a Karib-térség egyházait választották. A hét központi igéje: „Jobbod, Uram, dicső az erőtől…/ Uram, a jobbod kitűnik erejével…” (2Móz/Kiv 15,6)  Az esemény központi igéje: „Jobbod, Uram, dicső az erőtől… / Uram, a jobbod kitűnik erejével…” (2Móz/Kiv 15,6)

2018.01.21.

E heti lapszámunkban többek közt beszámolunk arról, hogy engesztelő szentmisével emlékeztek az 1943-as doni áttörés során hősi halált halt honvédekre, hogy megnyitották Szegeden az országos Mátyás-évet, valamint interjút közlünk Palánki Ferenc megyéspüspökkel az ifjúsági szinódusról