Szükségünk van az egységre
Ökumenikus imahét – keresztény vezetők közös istentisztelete
Budapesten A keresztényeknek át kell érezniük, milyen nagy szükség van az egységre. A nem hívő világ pedig még inkább rászorul a keresztények egységére – mondta Erdő Péter bíboros január 20-án a budapesti fasori evangélikus templomban, az ökumenikus imahetet megnyitó istentiszteleten.
A nyitóünnepségen Erdő Péter esztergom–budapesti érsek, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) elnöke és Steinbach József református püspök, a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa (MEÖT) elnöke hirdették Isten igéjét.
Az egybegyűltek az apostoli hitvallást Tarr Zoltán református zsinati tanácsos vezetésével mondták el, majd Gáncs Péter evangélikus elnök-püspök közbenjáró imádsága következett.