Most már az égből vigyáz ránk
Vigyázó Miklós emlékére
Az úrnapi szentmisére készültünk 1981-ben, amikor megérkezett falunkba, Csesztvére az új plébános. Ministrálás közben figyeltem őt, s mise után váltottunk néhány szót. Közvetlen volt, nyíltszívű, derűs, mint azután is mindig.
Harminckét éven keresztül nemcsak hagyományos értelemben volt lelkivezetőm. Inkább így mondanám: mesterem volt, s az Örök Mester hiteles képviselője. Mindig rá irányította a figyelmet: „Mit tenne Jézus?”