Nagyvilág
Az egészségügy helyzetéről a Vatikánban
Az új evangelizációról tartott szinódus és a hit éve adott ösztönzést annak az összejövetelnek, amelyet november 15–17-én, immár huszonhetedik alkalommal rendeztek meg az Egészségügyi Pápai Tanács szervezésében. A háromnapos ülésen az egyház, a tudomány és a kutatás képviselői, orvosok és önkéntesek vettek részt a világ minden részéről. Több mint hatvan országból hatszázan érkeztek a Vatikánba, hogy megvitassák a kórházak jelenlegi helyzetét.
