A bíborosok ne legyenek riválisok

A bíborosok igeistentisztelet keretében esküdtek hűséget és engedelmességet a pápának és az egyháznak, majd bíbor talárban egyenként a pápa elé léptek, aki fejükre helyezte a bíborosi birétumot, ujjukra húzta a bíborosi gyűrűt, és átnyújtotta nekik a címtemplomukat megnevező okmányt.


Ferenc pápa beszédében arra szólította fel az új bíborosokat, hogy legyenek szolidárisak a diszkriminációt és üldözést szenvedő keresztényekkel. Foglalják imáikba mindazokat, akik vallásuk miatt jogtalanságot szenvednek. Alkossanak közösséget egymással és a pápával, ne legyen köztük soha rivalizálás „a világ mentalitása” szerint.

 

Hozzákapcsolódó cikkünk „Az új bíborosokról” című írásunk.

(KAP)

 

Szólj hozzá!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.