„Ősrégi” szeminárium

1952-ben aztán a legendás elöljárói kart a pártállam kitetette a szemináriumból, 1953-ban pedig az épületet is elvette. 1952-ben kellett elmennie a szemináriumból Brückner József rektornak, Erdős Mátyás spirituálisnak, Sima János prefektusnak. Elsősorban rájuk emlékeztünk a múlt héten, immár második alkalommal. A közösen eltöltött napon mintegy negyven paptestvér és Beer Miklós püspök is részt vett. Egyetértettünk abban, hogy a mai papnövendékek számára is jó, ha vannak „élő védőszentjeik”, olyan egyéniségek, akiknek hite, humora, tartása, jósága, lelki szabadsága egy életre beléjük vésődik.

Szólj hozzá!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.