Gyermekem, vedd e lángot…

Az ország minden részéről, még a határokon túlról, Erdélyből és a Felvidékről is érkeztek engesztelők. Az anyaországi kegyhelyek mellett Csíksomlyón is megtartották az ünnepélyes szentmisét a szeretetláng-átadással. Ausztriából is több mint száz zarándok érkezett. A kegyhelyeken a szentmise előtt rózsafüzért imádkoztak és engesztelő szentségimádást tartottak, amelyet gyertyás körmenet követett.

Szép gyümölcsei az ünnepnek, hogy több plébánián új szeretetláng-imacsoportok alakultak. Máriapócson a plébános javaslatára február 2-a ezentúl a szeretetláng-zarándoklat napja lesz.

és Szöllősi Ildikó  

Szólj hozzá!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Magyar Kurír - Új Ember
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.