A szeretet kohója

A Mátraverebély-Szentkúti Nemzeti Kegyhelyen 21. alkalommal tartották meg az idősek, a betegek és a szociális otthonban élők búcsúját. Az augusztus 2-án – Angyalos Boldogasszony ünnepén megrendezett eseményen Ternyák Csaba egri érsek mutatott be szentmisét.

Ahol Isten vár ránk

Kármelhegyi Boldogasszony napján, július 16-án különleges ünnepet ült a magyarszéki kármelita nővérek közössége. A rend generálisa, Saverio Cannistrà OCD megáldotta a kápolna évek óta készülő oltárképét és a kolostor új épületszárnyát.

A nagymamák dicsérete

Több ezer ember gyűlt össze július 29-én Máriapócson, hogy a huszonöt éves Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye búcsúján együtt ünnepeljen. A misét Palánki Ferenc megyéspüspök mutatta be, a prédikációt Kocsis Fülöp metropolita mondta.