A zarándok nem valahová, hanem valakihez, az Istenhez igyekszik

Tizenhárom pap szolgált augusztus 6-án a máriapócsi kegytemplom oltára körül. Egyikük gyalogosan, zarándokként érkezett úrszínváltozás ünnepére, amelynek szertartása során ifjabb Obbágy László alszerpapot diakónussá szentelte Szocska A. Ábel nyíregyházi megyéspüspök. Az ünnepi szent liturgián az újszentelt diakónus édesapja, Obbágy László teológiai tanár is koncelebrált.

Krisztusi lelkülettel

Pál József Csaba kanonokot, a hegyvidéki főesperesség elöljáróját, a resicabányai Havas Boldogasszony-templom plébánosát május 16-án Ferenc pápa kinevezte a Temesvári Egyházmegye megyéspüspökévé. Püspökké szentelésére és beiktatására augusztus 6-án került sor a temesvári székesegyházban.