Újmise a szegedi dómban

A Szegedi Katolikus Egyetemi Lelkészség szeptember 24-én, vasárnap este 8 órakor kezdődő szokásos szentmiséje különleges alkalom volt. A Szeged-Csanádi Egyházmegye védőszentje, Szent Gellért ünnepének elő­es­té­jén a szeptember 8-án pappá szentelt Kovács Zoltán mutatta be a liturgiát a szegedi dómban.

Gyógyulni és gyógyítani

Teljes közösség Krisztussal az Egyház szentségeiben – ezzel a címmel rendeztek cigány­pasz­torációs konferenciát Egerben, immár tizenhatodik alkalommal. A szeptember 27. és 29. között tartott szakmai találkozóra a Szent János Házban gyűltek össze az egyházi szolgálat iránt elkötelezett cigány és nem cigány résztvevők.