A fogyhatatlan fény felé

Magyarok Nagyasszonya ünnepén Erdő Péter bíboros, prímás megáldotta a Gellért-hegyi kereszt új díszkivilágítását, amelynek átadása az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus előkészületeihez kapcsolódik. Az átadási ünnepséget a Magyarok Nagyasszonya tiszteletére szentelt Sziklatemplom búcsúja alkalmából október 8-án, a szentmisét követően tartották.

Isten mindenkit meghív a szeretetre

Október 3-án kezdődött a püspöki szinódus tizenötödik rendes közgyűlése, amelynek témája „a hit, a fiatalok és a hivatástisztázás”. Palánki Ferenc debrecen-nyíregyházi megyéspüspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) Ifjúsági Bizottságának elnöke számolt be eddigi tapasztalatairól.