Magyar fiatalokat szenteltek diakónussá Rómában

A római Szent Ignác-templomban Felix Gmür bázeli püspök október 10-én diakónussá szentelte Kulcsár Dávid veszprémi főegyházmegyés, Kovács Szabolcs gyulafehérvári és Vito Urbanija ljubljanai papnövendékeket, továbbá pappá szentelte a Bázeli Egyházmegye diakónusát, Philipp Otti­gert.

Életünk forrása

A második előkészületi évre meghirdetett mottó jegyében egyházmegyei lelkinapot szerveztek október 20-án a Békés megyei Orosházán. Az eseménynek a város Jézus Szíve-temploma adott otthont, melynek szomszédságában áll az egyetlen olyan emlékmű, amit az 1938-as kettős szentévben állítottak.