„Itt mindig vár benneteket valaki”

Varga László megyéspüspök november 13-án ünnepi szentmise keretében megáldotta a kaposvári Nagyboldogasszony Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola kápolnáját. Az istenháza védőszentjének II. János Pál pápát választották, akinek ereklyéjét az oltárban helyezték el.

Együttérzéssel a segítségre szorulók iránt

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) által alapított Szent Erzsébet Rózsája díjat Horváth Kálmánné, a Győri Egyházmegyei Karitász önkéntese vehette át november 17-én Budapesten, a Szent István-bazilikában. Kihirdették annak az Eucharisztiához kötődő rajz- és fotópályázatnak az eredményeit is, amelyet a püspöki kar hirdetett meg.